Wyspa Odkrywców |

Odkrywanie świata w XXI wieku to pasjonująca przygoda dla każdego człowieka! Odkrywanie swojego potencjału fizycznego, emocjonalnego, umysłowego, a także nabywanie kompetencji społecznych wymaga troskliwego wsparcia ze strony rodziców oraz wszystkich zaangażowanych w proces wychowania.

Nasza misja

Naszym celem jest zapewnienie odpowiedniego rozwoju, tak by przygotować dzieci do przyszłego sukcesu szkolnego, zawodowego i osobistego. Staramy się wspierać właściwą komunikację pomiędzy rodzicami a opiekunami, gdyż jesteśmy przekonani, że rodzice odgrywają kluczową rolę w rozwoju dziecka, której nic nie może zastąpić!

Nasza filozofia edukacji

Pierwsze lata dzieciństwa są najważniejsze w rozwoju osobowym, w którym rozpoczyna się proces poznawania siebie, swojej tożsamości i określenia swojego potencjału rozwojowego. Jego właściwe ukierunkowanie, indywidualne podejście wymaga odpowiednich działań, by odkryć niepowtarzalny świat Twojego dziecka tj. jego umysł, fizyczność, emocje oraz relacje ze środowiskiem.

Istotne są trzy płaszczyzny rozwoju, na które kładziemy szczególny nacisk:

  1. Umiejętność nabywania wiedzy, porozumiewania się, czyli właściwa komunikacja ze sobą i światem
  2. Aktywne i zrównoważone uczestnictwo w kszałtowaniu własnego środowiska
  3. Rozwój własnej tożsamości, swoich przekonań, systemu wartości przy zachowaniu właściwej tolerancji oraz szacunku dla różnic

Partnerstwo rodziców i wychowawców

Opieka i edukacja dzieci wymaga zrównoważonego zaangażowania rodziców, współpracy oraz zrozumienia i właściwej komunikacji. W sposób otwarty jesteśmy zorientowani na Wasze propozycje, sugestie a także informacje zwrotną w celu tworzenia atmosfery szacunku i zaufania dla dobra dzieci. Przygoda uczenia się, odkrywania siebie i świata Twojego dziecka jest możliwa dzięki temu, że my sami ciągle się uczymy razem z Wami bo jak mówiła Maria Motessori: to my musimy iść w jego tempie…

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress